“TË BRENDSHMET E KUQE SJELLIN FAT”/ Këtë ritual e ndjek edhe moderatori shqiptar (FOTO) – AlpeGossip
“TË BRENDSHMET E KUQE SJELLIN FAT”/ Këtë ritual e ndjek edhe moderatori shqiptar (FOTO)

“TË BRENDSHMET E KUQE SJELLIN FAT”/ Këtë ritual e ndjek edhe moderatori shqiptar (FOTO)

Thonë që: “Kush vesh të brendshme të kuqe mbrëmjen e Krishtlindjeve ose Vitit të Ri, të ecën i gjithë viti mbarë’”

Ndonse këtë ritual mund ta dinë shumë njerëz, jo të gjithë e ndjekin, ose disa prej atyre që e ndjekin thjesht e mbajnë sekret. Por moderatori shqiptar Alfio Rrotani nuk ka bërë të njëjtën gjë.

Ai ka vendosur të ndjekë këtë ritual si dhe ta ndajë me ndjekësit e tij.

Alfio ka postuar në Insta Story foton e një palë të brendshmeve të kuqe dhe përbri saj shkruan: “Me të kuqe sot, thonë që sjellin fat për Vitin e ri”.

E sigurisht që këtë foto e ka shoqëruar edhe me emoji të qeshurash. Gjithësesi provojeni edhe ndoshta ju shkon më mbare ky vit.