“TË JESH SHQIPTARE ËSHTË PRIVILEGJ”/ Këngëtarja e njohur turke bën deklaratën e papritur (FOTOT) – AlpeGossip
“TË JESH SHQIPTARE ËSHTË PRIVILEGJ”/ Këngëtarja e njohur turke bën deklaratën e papritur (FOTOT)

“TË JESH SHQIPTARE ËSHTË PRIVILEGJ”/ Këngëtarja e njohur turke bën deklaratën e papritur (FOTOT)

Simge Sagin është një ndër këngëtaret më të pëlqyera turke. Ajo e ka nisur karrierën e saj që në vitin 2000 dhe këngët e saj priten shumë mirë nga publiku.

Por diçka që nuk e dinit për Simgen është fakti se ajo është me origjinë shqiptare. Nëna e këngëtares është nga Shqipëria ndërsa babai është turk.

Së fundmi, revista “Who” shkruan se këngëtarja ka publikuar në Instastory një foto të një byreku shqiptar të gatuar nga e ëma.

“Të jesh shqiptar është privilegj. I lumshin duart nënës sime”, ka shkruar këngëtarja, e cila ka fshirë postimin.

2c896f69578189.5b864a36048a8.jpgea8eef80dec0af73c0df18c88ac1e459.jpg

simge-bulten2_16_9_1579164749.jpg