TË PRANISHMIT U HABITËN/ Deputetes shqiptare i dalin të brendshmet në komisionin parlamentar (FOTO) – AlpeGossip
TË PRANISHMIT U HABITËN/ Deputetes shqiptare i dalin të brendshmet në komisionin parlamentar  (FOTO)

TË PRANISHMIT U HABITËN/ Deputetes shqiptare i dalin të brendshmet në komisionin parlamentar (FOTO)

Deputetja kosovare Duda Bajle pushton titujt e mediave shpeshherë, jo vetëm për fjalimet e saj, por nga ana tjetër edhe për stilin e guximshëm në të veshur. Kryetarja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazinë Gjinore, Persona të Pagjetur dhe Peticione kishte zgjedhur një veshje jo shumë të përshtatshme për takimin e sotëm.

Në foton e bërë publike nga “Prive”, duket se deputetja kishte zgjedhur një fund ngjyrë blu tejet transparent, ku nuk i lihej shumë vend imagjinatës, teksa e kishte kombinuar me një këmishë të zezë. Fotoja është komentuar gjërësisht në rrjet, pasi është e pamundur të mos vihen re të brendshmet e saj.

Madje, veshja e saj tërhoqi edhe vëmendjen e të pranishmëve, të cilët nuk i kanë kursyer vështrimet plot adhurim dhe habi.