TË SHOQËRUAR NGA FËMIJËT/ VIP-at shqiptarë që zgjodhën të kishin një ceromoni martesore ndryshe (FOTOT) – AlpeGossip
TË SHOQËRUAR NGA FËMIJËT/ VIP-at shqiptarë që zgjodhën të kishin një ceromoni martesore ndryshe (FOTOT)

TË SHOQËRUAR NGA FËMIJËT/ VIP-at shqiptarë që zgjodhën të kishin një ceromoni martesore ndryshe (FOTOT)

Të kurorëzosh dashurinë në martesë do të thotë të qëndrosh afër njëri-tjetrit pavarsisht të këqijave që të vinë. Tradicionalja e martesës e ka që pas saj të vi ne jete edhe fëmija, por në këtë rast VIP-at shqiptarë zgjodhën të kurorëzohen në atë ditë të veçantë së bashku me fëmijët e tyre.

“Rregullat” janë thyer prej vitesh edhe në Shqipëri, askujt nuk i bën më përshtypje nëse çifti ka në dasmë edhe fëmijën.

Por të shumtë janë VIP-at shqiptarë që zgjodhën këtë mënyrë kurorëzimi martese, AlpeGossip.al ju sjell disa prej tyre.

Së fundmi ka qënë Aurela Gaçe e cila ka postuar një foto nga 7 vjetori i martesës. Këngëtarja ka pasur një dasmë jo të zakonshme ku dhe ftesa e dasmës u dërrgua nga vetë vajza e saj e cila kërkonte që prindërit e saj të martoheshin, kjo në formë pak më qesharake. Vetë në postin e fundit Aurela Gaçe shkruan se pjesmarrëse në dasmë sihte edhe vajza e saj Grace, por ajo thotë se kur të rritet edhe vajza e vogël dhe ta kuptojë që kjo është bërë pa lejen e sajë do kërkojë edhe ajo një festë tjetër.

Mos ndoshta ky është një paralajmërim për një dasmë tjetër?

Një tjetëe çift që u martua në praninë e vajzës së tyre ishte Alban Skënderaj dhe Miriam Cani. Çifti zgjodhi të martohej në fshehtësi në Maldive.

View this post on Instagram

PO! U deshen 12 vite qe te quheshim zyrtarisht Burre e Grua por ne zemer kemi qene dhe jemi ende ata dy te rinj endrrimtare qe pertej ceremonive gjithmone e kane ndjere thelle ne shpirt se jane bere per njeri-tjetrin. U deshen 12 vite te thonim PO perpara Zotit dhe njerezve qe na duan por ne te vertete zemrat kane thene pergjithmone PO nga momenti i puthjes se pare! U deshen 12 vite te vishnim kostumin dhe fustanin e nuserise e te shkembenim unazat kur nderkohe kemi jetuar nen lekuren e njeri-tjetrit cdo gezim e hidherim dhe kemi ndare cdo te mire e te keqe qe jeta na ka ofruar. Fati dhe shpirti donin qe ky moment i shenuar te merrte jete pikerisht aty ku ne vitin 2013 ai propozim i pazakonte na la per pak pa fryme te dyve, por kete here jo ne boten e magjishme nenujore por vetem pak metra me larg, ne siperfaqen e nje ishulli te pa banuar. Nje pike e bardhe ne mes te oqeanit. Zhveshur nga te gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukurite perrallore qe ka krijuar dora e Zotit. Duhet te prisnim 12 vite qe kjo dite te merrte kuptimin e plote te saj me prezencen e engjellit tone, Amelise. PO … deri sa vdekja te na ndaje! 7 Maj, 2019.

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Sara Hoxha dhe Ledion Liço gjithashtu patën një dasmë përrallërore dhe në shoqërinë e djalit të tyre London.

Ka qënë edhe Adrola Dushi e cila u martua me Adisin, po tani ata janë të divorcuar por mund të përmendim që ata kanë kujtime të veçanta nga dasma e tyre paai edhe djali ishte pjesëmarrës.

Fjori Dardha gjithashti pati një dasëm të veçantë me të ftuar special djalin e saj. Ajo e quan dasmën me sy dhëndra.

Blero u martua një vit me parë me Afrona Dikën. Blero u shoqërua në altar nga vajza e tij dhe çdo gjê dukej shumë emocionuese për një baba që shoqërohet në ditën më të bukur të jetëa nga vajza.

Mund të themi që ky momend ka qën më i lumturi për ata pasi gëzimi ka qën edhe më i madh me pjesmarrjen e fëmijëve në dasmë gjë qē ndodh shumë rrallë.