Do të vini duart në kokë! Zbuloni cili është reperi më i pasur në botë (FOTO) - AlpeGossip
Do të vini duart në kokë! Zbuloni cili është reperi më i pasur në botë (FOTO)

Do të vini duart në kokë! Zbuloni cili është reperi më i pasur në botë (FOTO)

Kaq shumë para as në ëndërr si keni parë!

Revista financiare amerikane Forbes ka publikuar listën e reperave më të pasur në botë. Nuk e dimë cili është i preferuari juaj, por më i pasuri është Jay Z. Bashkëshorti i divës së muzikës Beyonce, ka arritur të fitojë rreth 900 milionë dollarë këtë sezon, ndërsa i dyti është renditur Diddy është me 825 milionë.

Në vendin e tretë është Dr. Dre, me 770 milionë dollarë të shtuara në llogarinë e tij bankare. Sipas vlerësimeve nga Forbes, Jay-Z ka fituar gati 100 milion dollarë më shumë se viti 2017, por një gjë e tillë ka ardhur jo vetëm nga veprimtaria e tij në muzikë.

Vendi i katërt është i ndarë mes Eminem dhe Drake, të cilët kanë arritur shumën e njëjtë prej 100 milionë dollarësh.