Tendencat e “make up”-it sipas të famshmeve shqiptare për 2018-ën (FOTO) – AlpeGossip
Tendencat e “make up”-it sipas të famshmeve shqiptare për 2018-ën (FOTO)

Tendencat e “make up”-it sipas të famshmeve shqiptare për 2018-ën (FOTO)

Buzët transparente apo shumë mat të cilat kombinohen me sytë e errët dhe të theksuar, apo dhe përdorimi i penelit me tonalitete të ndryshme janë disa nga tendencat më të fundit që shohim të përdoren jo vetëm nga të famshmet shqiptare, por kudo në botë. Grafizma, linja të vendosura dhe nuanca të theksuara alternohen me pamjen natyrale të lëkurës të cilat duhet të jenë perfekte.

Ngjyra e lëkurës së fytyrës nuk duhet të jetë e errët, dhe tendencat e buzëve anojnë më shumë nga ngjyra nude. Ngjyra e kuqe, pa diskutim është në modë, por duhet të jetë sa më e fortë. E kuqja preferohet shumë edhe në veshje, kështu meqenëse jemi në sezonin e festave mund të eksperimentoni më së miri me të.

Sytë duhet të jenë sa më të theksuar dhe grimierët botërorë sugjerojnë të përdoren qerpikë fallco.

Lori Hoxha

 

Xhensila Myrtezaj

Orinda Huta

Aurela Hoxha

Jona Spahiu

Rezarta Shkurta

Miriam Cani

Marina Vjollca

Alketa Vejsiu

 

Venera Lumani

Genta Ismajli

Yllka Kuqi