TËRMETI TRAGJIK/ Inva Mula organizon koncert humanitar në Durrës, fton të gjithë artistat shqiptarë (FOTO) – AlpeGossip
TËRMETI TRAGJIK/ Inva Mula organizon koncert humanitar në Durrës, fton të gjithë artistat shqiptarë (FOTO)

TËRMETI TRAGJIK/ Inva Mula organizon koncert humanitar në Durrës, fton të gjithë artistat shqiptarë (FOTO)

Inva Mula, sopranoja me famë botërore si gjithë shqiptarët është prekur shumë nga ngjarja e rëndë e 26 Nëntori ku dhjetra njerëz kanë humbur jetën dhe qindara janë plagosur.

Ajo ka postuar në rrjetin e saj social “Isntagram” një foto ku njoftin të gjithë se di organizohet një koncert në 7 dhjetor. Qëllimi i këtij koncerti është grumbullimi i parave për të ndihmuar njerëzit e prekur nga tërmetet e fundit në Shqipëri.

Mula i ka bërë thirrje të gjithë artistave shqiptarë të bëhen pjesë e ketij koncerti për tu solidarizuar me njërëzit e prekur nga tërmeti.

“Të gjithë artistët në koncertin Maratonë. Edhe unë. 7 dhjetor në Teatrin e Durrësit”, ka shkruar sopranoja.