THYEN REKORDIN BOTËROR/ Një 32 vjeçar çan 247 arra me kokë – AlpeGossip
THYEN REKORDIN BOTËROR/ Një 32 vjeçar çan 247 arra me kokë

THYEN REKORDIN BOTËROR/ Një 32 vjeçar çan 247 arra me kokë

Një pakistanez ka thyer 247 arra me kokë vetëm për një minutë.

Mohammad Rashid Naseem shihet në një video ndërsa godet me kokë një grumbull arash të vendosura në dy vija të gjata dhe çan qindra prej tyre.

Ngjarja u zhvullua në Green Public High School në Karachi.

Ndërsa 32-vjeçari thyen arrat shihet gjaku që rrjedh nga koka e tij por kjo nuk e ndaloi atë për të ‘shkatërruar’ rekordin e mëparshëm prej 217 arrash.

“Qëllimi im është të bëj 50 rekorde botërore. Jam duke u stërvitur shumë dhe sa herë që vendos një rekord të ri, më jep shumë lumturi,”-tha ai.

Rekordi botëror i Guinnessit për shumicën e arrave të thyera me kokë në një minutë ishte 217, i arritur nga indiani Navin Kumar në nëntor të vitit të kaluar.