“Ti mohove atësinë, si do i përgjigjesh djalit nesër”/ Reagon Majk pas akuzave të Majlindës (FOTO) – AlpeGossip
“Ti mohove atësinë, si do i përgjigjesh djalit nesër”/ Reagon Majk pas akuzave të Majlindës (FOTO)

“Ti mohove atësinë, si do i përgjigjesh djalit nesër”/ Reagon Majk pas akuzave të Majlindës (FOTO)

Që prej mbrëmjes së djeshme janë acaruar raportet mes Majkut dhe ish-partneres së tij Majlindës me të cilën ka një djalë. Gjithçka nisi nga një koment i Majkut që e akuzonte Majlindën se nuk e lë të shohë djalin.

I menjëhershëm ishte reagimi i Majlindës e cila në një postim në Instastory shprehej se Majk as nuk i mbulon as nevojat financiare Roanit.

Nuk mbaroi me kaq dhe sot Majlinda postoi një status të gjatë ku sqaronte se ato që ka thënë Majku nuk janë të vërteta.

Pas këtij statusi më në fund ka reaguar edhe reperi i cili nuk është marrë më me Majlindën, por ka falenderuar fansat për mbështetjen.

“Faleminderit shume krejt ju qe me keni perkrah moralisht. Faleminderit prej zemres. Zoti ju bekofte”, shkruan Majk.

“Djalin tim nuk me le ta shoh nena e vete vetem sepse jemi ndare, ti s’mund ta dish cfare kam ne zemer e sa du ta kem afer”, ishte komenti i Majkut dje.

Dhe ky ishte statusi i Majlindës: “Asnjehere nuk kam dashur qe problemet ose shqetesimet ti beje publike, aq me pak ato te cilat kane te bejne me Roanin, kam heshtur gjithmone ne lloj lloj situate, por nuk do te hesht kesaj radhe kur dikush e perdor famen per te ” arsyetuar” mosveprimet e duhura.

Nje person i cili e ul cdo femer pasi e perfundon lidhjen tregon me se miri se cfare ka ne brendesi te tij. Nuk jam ketu per tu bere avokat i askujt , por vetem te them publikisht qe kam force, guxim, dhe krenari te luftoj e t’i qendroj perballe te vertetes.

Per mua Roani eshte bota ime, do te doja shume te ishte keshtu edhe per babin e tij, sepse pikerisht jam une ajo qe ndarjen e kam pranuar si nje rrethane shume normale, por kjo nuk do te thote qe e kam paramendu qe nje baba bilogjik dhe kete fryt i cili sot frymon dhe rritet dhe e zbukuron jeten time cdo dite, do te behet ” vegel” per te thene te pa verteta.

Ky “serial” ka fillu me tendencen per ta mohuar atesine, pastaj per ta pranuar, dhe pastaj per te dyten here per ti vene dileme kesaj te vertet! Nuk ka asnje qenie qe e pranon ndarjen shume normale, por jo edhe tendencat e tilla per te me lenduar e thyer sa here qe i duhet dikuj te beje lidhje tjeter, dhe pastaj kur te jete i lire te thote qe nana e ndalon me pa femiun…

U pergjigjje para komentuesve, po si do i pergjigjesh ndergjegjes tende ose kur djali te rritet e te pyet per te gjitha keto drama qe do mbesin deshmia me e mire ne internet? Ndoshta edhe atehere fajin do e adreson te une, por shpresoj qe te troket ndergjegjja nje dite e per hire te gjakut tend e asgje me shume, te mos i krijosh femiut tend pa rahati ne femijerine e tij.

Zoti do te na gjykoj secilin aq me shume ne kete rast mua si nane e ty si baba, e deri atehere me mire te mos i arsyetohemi askuj, vetem vetes karshi Roanit. E une per kete do jetoj shume e qete derisa edhe jeten jam e gatshme ta fal per TE. E ta permbush cdo zbrazeti te tij, sado e veshtire te jete.

Njerezine dhe karieren kisha sygjeru ti mbash larg njera tjetres, sepse njera te sjell fame dhe para, e tjetra te bene te jesh ky qe je e qe tregone qe brenda teje zgjohet nje ndergjegjje jo e paster duke e arsyetuar veten permes postimeve.

Nëse asgjë më shumë nuk do të ndodhë, Roanit do t’ja shpjegoj që babai yt ka qenë një këngëtar i famshëm dhe i suksesshëm, shumë i talentuar, sepse nuk do të di çfarë ti tregoj më shumë. Kur të fillojë të flasë, do të bindesh që do ti dëgjojë këngët e tua, e do dëshmoj që unë e vë në gjumë me këngët e tua, sepse është e vetmja afërsi që e ka me babin, e kjo nuk është për fajin tim apo sepse unë dua kështu. Mos u merr me të pavërteta.

Tek e fundit mbylle këtë luftë përmes rrjeteve sociale, drejtësia do të përgjigjet edhe për kërkesën tënde që don ta takosh djalin. Vetëm pak durim.”- ka shkruar Majlinda