TJETËR HUMBJE NË BOTËN E MUZIKËS/ Këngëtarja e njohur pasi luftoi me sëmundjen e rëndë vret veten (FOTO) – AlpeGossip
TJETËR HUMBJE NË BOTËN E MUZIKËS/ Këngëtarja e njohur pasi luftoi me sëmundjen e rëndë vret veten (FOTO)

TJETËR HUMBJE NË BOTËN E MUZIKËS/ Këngëtarja e njohur pasi luftoi me sëmundjen e rëndë vret veten (FOTO)

Vokalistja e grupi ‘Huntress’, Jill Janus ka vrarë veten pas betejes me sëmundjen mendore.

Këngëtarja vdiq në moshën 42-vjeçare.

Janus prej shumë kohës luftonte me sëmundjen mendore dhe trupi i saj u gjet në Portland, Oregon të martën.

Ajo u bashkua me Huntress në Los Angeles në vitin 2009, duke kënduar në tri albume. Ata bënë turne me grupe si Motorhead dhe Lamb of God.

Ajo ishte një mbrojtëse e shëndetit mendor dhe inkurajoi fansat që vuanin të kërkonin ndihmë.

Lufta e saj me çrregullimin bi-polar gati i dha fund grupit në 2018, por ata u kthyen për një tjetër album dhe më shumë turne.

Këngëtarja tha në një intervistë me Revolver në korrik 2015 se ishte diagnostikuar me çrregullim bipolar kur ishte 20 vjeç. Janus u diagnostikua me kancer të mitrës në vitin 2015 pasi filloi të kishte gjakderdhje gjatë periudhës së turneut.

Ajo gjithashtu tha se ka dashur të bëjë vetvrasje

LOS ANGELES, CA – MAY 02: Musician Jill Janus arrives at the 5th Annual Revolver Golden Gods Award Show at Club Nokia on May 2, 2013 in Los Angeles, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)