U DIAGNOSTIFIKUA ME SËMUNDJEN E RËNDË/ Ish-bashkëshortja e Marc Anthony i prek të gjithë me videon emocionuese – AlpeGossip
U DIAGNOSTIFIKUA ME SËMUNDJEN E RËNDË/ Ish-bashkëshortja e Marc Anthony i prek të gjithë me videon emocionuese

U DIAGNOSTIFIKUA ME SËMUNDJEN E RËNDË/ Ish-bashkëshortja e Marc Anthony i prek të gjithë me videon emocionuese

Ish-bashkëshortja e Marc Anthony, Dayanara Torres, është diagnostikuar me kancer lëkure. Në ‘Ditën Botërore të Kancerit’, fituesja e ‘Miss Universe 1993’ ndau me të gjithë ndjekësit lajmin e trishtë përmes një video shumë emocionuese në ‘Instagram’. “Sot kam një lajm të trishtë. Jam diagnostikuar me kancer lëkure, ‘melanoma’, nga një shenjë e madhe së cilës nuk i kushtova kurrë rëndësi. Pavarësisht se ishte shenjë e re, është rritur shumë gjatë këtyre viteve dhe ka një formë jo të rregullt”, – ka treguar Torres.

View this post on Instagram

Soy #Guerrera As mothers we are always taking care of everyone around us… our kids, family, friends & often we forget to take care of ourselves. 💫 Today I have some sad news… I have been diagnosed with skin cancer "melanoma" from a big spot/mole I never paid attention to, even though it was new, it had been growing for years & had an uneven surface. 💫 My fiancé Louis had been begging me to have it checked & finally made an appointment himself… after a biopsy & a second surgery last Tuesday the results unfortunately are positive. Now we are waiting to see which treatment I will be receiving but they have already removed a big area from the back of my knee & also they have removed 2 lymph nodes at the top of my leg where it had already spread. Hoping it has not spread to any more areas or organs. 🙏🏻 💫 I have put everything in God's hands & I know he has all control… My sons although a bit scared know about my faith and know they have a warrior of a mommy! 💫 But if I can help anyone along the way based on my experience, it would be to tell you… PLEASE, never forget to take care of yourself. If you see something or feel something different in your body have it checked… I had no idea skin cancer could spread anywhere else in your body. . . #Guerrera #iHaveFaith #TrustGod "God doesn't give the hardest battles to his tougher soldier, he creates the toughest soldiers through Life's hardest battles". TODAY is #WorldCancerDay #RaisingAwareness

A post shared by Dayanara Torres (@dayanarapr) on

Dayanara ka rrëfyer se ka realizuar edhe operacionin e dytë dhe po pret të marrë mjekime, sepse asgjë nuk ka bërë efekt deri tani. Ajo ka shtuar se gjithçka ja ka lënë në dorë Zotit, duke treguar se ka akoma shpresë. Modelja e njohur është martuar në vitet 2000 me Marc Anthony dhe ata kanë edhe dy fëmijë nga martesa e tyre, Cristian dhe Ryan. Anthony dhe Torres i dhanë fund martesës së tyre pas 4 vitesh.