U gjend e pajetë në apartamentin e saj/ Letra prekse ku shënonte se: “Paratë nuk e blejnë lumturinë…” – AlpeGossip
U gjend e pajetë në apartamentin e saj/ Letra prekse ku shënonte se: “Paratë nuk e blejnë lumturinë…”

U gjend e pajetë në apartamentin e saj/ Letra prekse ku shënonte se: “Paratë nuk e blejnë lumturinë…”

Stilistja e njohur amerikane, Kate Spade u gjet e vdekur një ditë më parë.

55-vjeçarja u gjet nga pastruesja në apartamentin e saj. Policia mendon se bëhet fjalë për vetëvrasje.

Spade ka lënë pas një shënim, por policia nuk jep detaje.

Vdekja e saj ka tronditur miliona fansa. Qindra yje të modës, muzikës dhe kinemasë kanë shprehur ngushëllime.

Ajo la pas të shoqin dhe një fëmijë. Revista e njohur Psychology Today shkruan se kjo është një provë se depresioni prek këdo.

Sipas saj, kjo është prova se paratë nuk e blejnë lumturinë.

Spade kishte mbi 200 mln dollarë pasuri.