U KTHYHEN NË HIT-E VERORE/ Nëse nuk e keni vënë re akoma, kjo është e përbashkta mes teksteve të këtyre këngëve – AlpeGossip
U KTHYHEN NË HIT-E VERORE/ Nëse nuk e keni vënë re akoma, kjo është e përbashkta mes teksteve të këtyre këngëve

U KTHYHEN NË HIT-E VERORE/ Nëse nuk e keni vënë re akoma, kjo është e përbashkta mes teksteve të këtyre këngëve

Pavarësisht situatës me pandeminë, edhe këtë verë këngëtarët shqiptarë sollën hite pas hitesh që i kemi dëgjuar kudo, në makinë, në rrugë, në lokale etj. “Panorama”, “Qeqe”, “Aman” janë vetëm disa nga këngët që bënë namin këtë verë dhe gjeneruan miliona klikime në Youtube. Megjithatë këtë verë shumë prej këngëve kishin një të përbashkët në tekstin e tyre: përsëritjen e fjalëve. Le të shikojmë më poshtë disa prej tyre.

Ardian Bujupi dhe Xhensila – Panorama
E shoh krejt n’panorama-ama-ama

Kida – Edhe sa
Veç kallzom edhe sa, sa, sa

Kida dhe Mozzik – Pishmon
Oh veç a je pishmon-mon-mon-mon-mon
E kërkush vendin ton-ton-ton-ton-ton
Sun e zavendson-son-son-son-son

Tayna – Qeqe
Me ty e kom lon qe qe, qe qe
Zemrën teme lon qe qe, qe qe
A pe don me t lon a qe qe, qe qe

Dafina, Ledri Lumi B – Aman
Baby ti ama
Qato qe nin gjuje aman
Baby ti ama-ama-an, ama-ama-an

Ledri ft Capital T – DMP
Jom ka du me t’pas, pas, pas
Jom ka du me t’pas…
Se ton jetën t’kom dasht, dasht,dasht