HISTORIA QË FRYMËZOI BOTËN/ Këngëtarja amerikane: Unë u ktheva në zë për ju – AlpeGossip
HISTORIA QË FRYMËZOI BOTËN/ Këngëtarja amerikane: Unë u ktheva në zë për ju

HISTORIA QË FRYMËZOI BOTËN/ Këngëtarja amerikane: Unë u ktheva në zë për ju

Selena Gomez ka folur për transplantin e veshkave gjatë WE Day, ajo u shpreh se historia e saj i bëri të kenë guxim dhe ndihmuan shumë njerëz të tjerë të dhurojnë veshka.

Mirëpo, këngëtarja 26-vjeçare doli në skenë gjatë ngjarjes vjetore e cila u zhvillua në prill por u transmetua në televizion të premten mbrëma.

Gjatë shfaqjes, Selena ndihmoi në prezantimin e tetëvjeçarit, Nellie Mainor, i cili vuan nga një sëmundje e rrallë e veshkave.

Ashtu siç ndoshta disa prej jush e dinë, unë kisha një transplantim të veshkave këtë vit dhe kaq shumë njerëz nga mbarë bota më kanë ofruar mbështetje. Të tjerë më treguan se si historia ime i bëri të kenë guxim dhe ndihmuan shumë njerëz të tjerë të dhurojnë veshka. Ata më kujtuan sa më fat jam që kam një platformë ku mund t’i tregojë historitë e mija dhe të marrë mbështetje.