U SUPRIZUAM/ Rona Nishliu pjesë e jurisë së festivalit “Destination Eurovision” në Francë (FOTO) – AlpeGossip
U SUPRIZUAM/ Rona Nishliu pjesë e jurisë së festivalit “Destination Eurovision” në Francë (FOTO)

U SUPRIZUAM/ Rona Nishliu pjesë e jurisë së festivalit “Destination Eurovision” në Francë (FOTO)

Nëse keni pritur të reja nga Rona Nishliu për ndonjë projekt muzikor apo diçka të ngjashme ajo ka sjellë një surprizë më të madhe për të gjithë. Këngëtarja e njohur kosovare do të jetë pjesë e jurisë së festivalit ‘Destination Eurovision’ në Francë.

Siç vetë ajo ka pranuar në një pronocim ekskluziv për ‘magazine.al’, këtë të shtunë do të zgjidhet kënga përfaqësuese e Francës në ‘Eurovision’ dhe pjesë e jurisë profesionale do të jetë edhe Rona.

Në garë janë 7 këngëtarë dhe një grup muzikor. Fituesi zgjidhet pjesërisht nga votat e jurisë dhe nga të publikut. Kujtojmë që Rona Nishliu përfaqësoi në 2012-ën Shqipërinë në ‘Eurovizion’ dhe arriti të klasifikohet në vendin e dytë, renditja më e mirë që ka pasur vendi ynë në festivalin europian