UDHËTIMI I ÇUDITSHËM I TË MOSHUARIT NË TUNEL/ Policia e pret në dalje dhe… (VIDEO) – AlpeGossip
UDHËTIMI I ÇUDITSHËM I TË MOSHUARIT NË TUNEL/ Policia e pret në dalje dhe… (VIDEO)

UDHËTIMI I ÇUDITSHËM I TË MOSHUARIT NË TUNEL/ Policia e pret në dalje dhe… (VIDEO)

Ky është momenti i çuditshëm kur një pensionist udhëton me një motor invalidi në një tunel rrugor, para se të ndalohej.

65-vjeçari e gjeti veten në telashe me policinë në qytetin e Izolës në bregun jugor të Adriatikut në Slloveni.

Udhëtimi i tij shkaktoi alarm në tunelin e Markovecit, pasi sensorët kishin gabuar skuterin për një këmbësor të paligjshëm duke përdorur tunelin rrugor.

Pasi doli nga tuneli rreth dy kilometra, atë e priste policia.  Ai u gjobit për rasti.

Policia u tha medias lokale se burri nuk ishte në gjendje të shpjegonte pse kishte ndërmarrë një veprim të tillë.

Videoja është shpërndarë në internet nga policia si paralajmërim për të tjerët.