“UNË KAM NXJERRË NJË MËSIM”/ Aktorja e njohur rrëfen pse e pranoi rolin në “Falco” dhe çfarë do të bënte nëse do t’ia ofronte Ermal Mamaqi – AlpeGossip
“UNË KAM NXJERRË NJË MËSIM”/ Aktorja e njohur rrëfen pse e pranoi rolin në “Falco” dhe çfarë do të bënte nëse do t’ia ofronte Ermal Mamaqi

“UNË KAM NXJERRË NJË MËSIM”/ Aktorja e njohur rrëfen pse e pranoi rolin në “Falco” dhe çfarë do të bënte nëse do t’ia ofronte Ermal Mamaqi

Aktorja e humorit Drande Xhaj është intervistuar së fundmi nga gazetarja Suada Daci për “Rreze Dielli”. Ndër të tjera, Drande ka folur për eksperiencën më të fundit në filmin “Falco”.

Aktorja ka shpjeguar se si roli, ashtu dhe skenari i kishte pëlqyer që në fillim, arsye kjo që e kishte shtyrë për t’i thënë “Po” ofertës së Bes Kallakut. Por, a do të jepte përgjigje të njejtë nëse të njejtën kërkesë do ta bënte Ermal Mamaqi?

“Unë kam nxjerrë një mësim. Duhet të mendohem mirë para se ta bëj një rol. Sepse kam 42 vite në skenë, gati në përfundim të karrierës. Duhet të mendohem mirë sepse janë filma më shumë komercialë”, është shprehur Drande. /News31.al