UPS! Shenjat e horoskopit që do të jenë “përvëluese” këtë muaj – AlpeGossip
UPS! Shenjat e horoskopit që do të jenë “përvëluese” këtë muaj

UPS! Shenjat e horoskopit që do të jenë “përvëluese” këtë muaj

Lilith te Peshqit në muajin Maj do të sjellë ëmbëlsi në sferën erotike, ku çdo çift do të përjetojë ndjesi të reja dhe emocione të thella. Venusi do të favorizojë zjarrin e kashtës për gjysmën e parë të muajit, por me hyrjen e tij te Demi (nga 16 maj) do të bëjë të rriten marrëdhëniet në të cilat ka një mirëkuptim të madh seksual. Mishërimi do të ketë përparësi mbi ndjenjën mendore dhe, falë ajrit të pranverës, tradhtitë do të bëhen më të shpeshta. Le të zbulojmë se si do jetë dashuria shenjë për shenjë!

DASHI Ai – Gjysma e parë e muajit sigurisht që është më e kënaqshme në sferën seksuale. Venusi në shenjën tuaj ju bën një dashnor të ngrohtë dhe të butë. Sidoqoftë, me hyrjen e Marsit te Gaforrja në gjysmën e dytë të muajit, diçka mund të pengojë dëshirat tuaja të nxehta. Ndërkohë, Lilith ju mashtron me provokimet e një gruaje që tashmë është e angazhuar.

Ajo – Planeti juaj në udhëzimet seksuale këtë muaj është Venusi, veçanërisht në gjysmën e parë të muajit. Feminiteti juaj është shumë emocionues për partnerin dhe zgjon tek ai një burrëri të madhe. Venusi mund të të bëjë protagonistin e shumë lojërave emocionuese dhe zbavitëse të roleve. Në gjysmën e dytë të muajit, dëshira juaj mund të pësojë një rënie të madhe.

DEMI Ai – Së fundmi, Lilith këtë muaj fillon të buzëqeshë përsëri dhe ju jep mundësinë të çliroheni lirshëm nga instinktet tuaja të forta seksuale. Kur më pak e prisni, ju mund të gjeni veten të zhveshur dhe në shtrat me miken tuaj më të mirë. Venusi, nga mesi i muajit në Shenjën Tuaj, krijon një kombinim të mirë midis seksit dhe dashurisë. Dikush mund t’ju pëshpëritë “Të dua”, ndërsa bëni dashuri.

Ajo – Pjesa e parë e muajit karakterizohet nga një dëshirë e zjarrtë për të përfunduar në shtrat me një person të zënë dhe problematik. Ju dëshironi të eksperimentoni diçka të pazakontë dhe ju e dini shumë mirë se këmbët tuaja të të kuruara mirë mund ta bëjnë një dashnor fetishist dhe të lirë nga çdo tabu. Puthjet tuaja janë të zjarrta, por në të njëjtën kohë edhe romantike.

BINJAKËT Ai – Shpirtrat tuaj të nxehtë këtë muaj mund të keqkuptoheshin nga një partner i cili pothuajse mund të të akuzonte si një njeri të degjeneruar. Marsi në shenjën tuaj ju bën një dashnor të fuqishëm dhe të pangopur, të aftë për të kënaqur adhuruesit më të kërkuar të performancës. Seksi duket të jetë një shfaqje në të cilën preferoni të mbani emocionet tuaja të fshehura.

Ajo – Me Lilithin armiqësor përgjatë muajit, disa nga ëndrrat tuaja të nxehta mund të jenë të kufizuara për t’u jetuar në imagjinatën tuaj. Por Marsi nuk është i kënaqur dhe ju bën që të shkoni në kërkim të partnerëve të pasionuar dhe të hapur ndaj gjërave të reja. Disa mund të kenë frikë nga sinqeriteti juaj dhe do të ishte më mirë nëse i mësoni që të jetë i lirë.

GAFORRJA Ai – Dashuria dhe seksi nuk ndjekin gjithmonë trendin e njëjtë dhe, pavarësisht tensioneve në jetën në çift, seksi këtë muaj mund të jetë eksploziv. Një mirëkuptim sublim erotik me partnerin tuaj është mjeti më i mirë për çdo mosmarrëveshje. Në pjesën e dytë të muajit, një mik i shtratit mund të bëjë disa kërkesa për të rritur marrëdhënien tuaj.

Ajo – Ju po kërkoni dashurinë, por dikush propozon vetëm seksin: kjo ka tendencë të jetë rasti në gjysmën e parë të muajit, kur Venusi nuk ju ndihmon. Përmirësimet janë të garantuara me kalimin e Marsit në shenjën tuaj e cila, së bashku me Lilith te Peshqit, mund të krijojë një lidhje të pazgjidhshme me një person që ju bën të arrini majën e kënaqësisë.

LUANI Ai – Për të kënaqur dëshirat tuaja më të shenjta, përfitoni nga ndikimi i mirë i Venusit në gjysmën e parë të muajit. Më pas, në fakt, mund të ketë situata shumë të vështira dhe të angazhuara të punës në një mënyrë negative në shfaqjet tuaja seksuale. Lilith ju mashtron me mendimin për të parë një dashnor që ka lënë një shenjë të pashlyeshme te ju.

Ajo – Lilith këtë muaj ju shtyn të bëni krahasime midis partnerit tuaj të tanishëm dhe atij të mëparshëm: nuk është madhësia që e bën dallimin, por niveli i ekstazisë që ju kanë bërë të arrini. Nostalgjia kurrë nuk shkon krah për krah me plotësimin seksual dhe në pjesën e dytë të muajit ju mund ta ndjeni shumë. Një mik ju ngushëllon me qëllim të keq.

VIRGJËRESHA Ai – Me Lilithin dhe Marsin në aspektin disharmonik, gjysma e parë e muajit mund të karakterizohet nga një ndreqje e detyruar, gjë që ju bën të vuani. Tabutë seksuale të partnerit tuaj ju fyejnë dhe ju bëjnë thirrje për të kërkuar ngushëllim në krahët (dhe më tej) të një miku për të cilin keni ndier gjithmonë një tërheqje të fortë. Platonizmi nuk është për ju.

Ajo – Këtë muaj partneri juaj mund të ketë përshtypjen se ju keni marrëdhënie seksuale me të sikur të ishte një favor apo një sforco. Nuk e imagjinon se ju mund të mendoni për ish-in tuaj në momentin e marrëdhënieve dhe do të ishte më mirë nëse ai kurrë të mos vihej në dijeni. Paragjykimet janë shumë emocionuese, por ato nuk duhet të zgjasin.

PESHORJA Ai – A mendoni me të vërtetë se problemet e komunikimit në jetën e çiftit mund të plotësohen nga një aktivitet seksual i vazhdueshëm dhe i pasur? Rreziku juaj është se në gjysmën e dytë të muajit partneri juaj do të bëjë justifikime si dhimbje koke ose lodhje për të shmangur edhe kontaktin fizik me ju. Një koleg ka fantazi të çuditshme për ty.

Ajo – Fakti që një burrë tregon kaq shumë interes dhe nxitje për të bërë marrëdhënie seksuale me ju, po ju shqetëson: a është e mundur që ju të mos shkoni më tej dhe të keni një marrëdhënie serioze? Venusi në gjysmën e dytë të muajit ju ngatërron me kthimin e një ish-i, ndaj të cilit keni ende tërheqje. Megjithatë, faktet nuk korrespondojnë me fjalët.

AKREPI Ai – Ju keni reputacionin e të qenit një nga dashnorët më të mirë të Zodiakut dhe këtë muaj Lilith duket se e konfirmon atë. Ju jeni të pasionuar dhe shumë tërheqës: ju hyni në mendimet e partnerit tuaj dhe realizoni secilën prej dëshirave të tij të pamohueshme. Por në gjysmën e dytë të muajit diçka mund të shkojë keq për shkak të prekshmërisë dhe krenarisë së të dyve.

Ajo – Lilith te Peshqit ndriçon dëshirën tuaj seksuale dhe këtë muaj ju nuk do të humbni një minutë të vetme për të arritur kënaqësinë totale të shqisave tuaja. Nëse në pjesën e dytë të muajit partneri duhet t’ju bëjë të ndieni mungesë, ju mund të bini përsëri në krahët e të dashurve, që janë të gatshëm të bëjnë gjithçka për të kaluar një natë pasioni me ju. Ju jeni të palodhur!

SHIGJETARI Ai – Këtë muaj nuk është e lehtë për të gjetur kohë dhe hapësirë të lirë në shtëpi për të krijuar njëfarë intimiteti me partnerin tuaj dhe, pavarësisht nga dëshirat e guximshme që ju nuk humbisni, ju nervozoheni dhe i lini pas dore disa mundësi të mira për t’u argëtuar nën çarçafë. Vendndodhja ideale për të provuar pozicione të reja të kënaqësisë duket të jetë studio apo zyra juaj e re.

Ajo – Shqetësimi që fqinjët do të dëgjojnë ulërimat tuaja, ndërsa argëtoheni me partnerin tuaj, mund të fikë shpirtrat e nxehtë të të dyve. Lilith është i dëmshëm dhe krijon ngjarje të papritura që ju bëjnë të ndiheni në siklet, pikërisht në momentet kur pasioni mund të shpërthejë. Seksi oral mund të jetë një alternativë e vlefshme për të folur gjatë.

BRICJAPI Ai – Edhe pse Lilith ju kërkon të përjetoni seks me zemërgjerësi, këtë muaj ka diçka që ju mban mbrapa dhe mund të keni frikë se partneri juaj mund të jetë nën iluzionin se intensiteti i seksit përputhet me intensitetin (jo ekzistues) të ndjenjave tuaja. Megjithatë, ka fusha të ndjeshme të trupit tuaj që kur puthen bëjnë që ju të humbni kontrollin plotësisht.

Ajo – Së pari Venusi dhe pastaj Marsi, këtë muaj ju bëjnë që të relaksoheni dhe ta lejoni veten të shkojë në kënaqësitë e seksit të mirë. Problemi mund të jetë trajtimi i partnerëve jopërfundimtarë, të cilët premtojnë shfaqje të mëdha dhe pastaj heqin dorë t’ju shohin për shkak të një takimi biznesi. Por një dashuri e madhe mund të bëjë mrekulli edhe në shtrat!

UJORI Ai – Duke replikuar shfaqjet e mësuara, ky muaj mund të jetë një nga kalimet tuaja të preferuara. Sa keq, që me hyrjen e Venusit në Dem në gjysmën e dytë të muajit, ndoshta nuk do të ketë njeri që të shikojë video hard në shoqërinë tuaj. Nëse shëndeti është latent, si mendoni a mund të përballoni maratona të gjata seksi? Jini të kujdesshëm.

Ajo – Pa e kuptuar fare, këtë muaj partneri juaj i shtratit mund ta gjejë veten protagonist të një libri fotografish erotik, provokues dhe të turpshëm. Marsi ju bën seksualisht me iniciativë në gjysmën e parë të muajit. Pastaj mund të ndiheni të kufizuar nga disa dyshime në lidhje me ndjenjat tuaja ose të partnerit tuaj.

PESHQIT Ai – Megjithëse në gjysmën e parë të muajit Marsi ju bën më pak energjik, ëmbëlsia dhe ndjeshmëria juaj zgjon frymërat e nxehta të partnerit tuaj ose të një të dashuri të ri me të cilin jeni akoma në fazën e supereksitimit fillestar. Nëse jeni single, ju mund të përjetoni tronditjen e një menaxhimi të trois (shumë të ndaluar për t’ia propozuar atë të dashurës së mundshme).

Ajo – Këtë muaj nuk mund t’u rezistoni provokimeve të një njeriu të pakapshëm, por absolutisht seksi dhe simpatik. Seksi me të mund të jetë magjik dhe, nëse mund ta mbani marrëdhënien deri në gjysmën e dytë të muajit, Marsi mund ta bëjë marrëdhënien të evoluojë. Lilith në shenjën tuaj fshin të gjitha pengesat, sidomos pas një gote vere të mirë