VAJZA VËMENDJE/ Leonora Jakupi zbulon maskën për fytyrë të pastër pa shpenzuar (FOTO) – AlpeGossip
VAJZA VËMENDJE/ Leonora Jakupi zbulon maskën për fytyrë të pastër pa shpenzuar (FOTO)

VAJZA VËMENDJE/ Leonora Jakupi zbulon maskën për fytyrë të pastër pa shpenzuar (FOTO)

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Leonora Jakupi vazhdon të ruajë një lëkurë të freskët dhe për këtë ka një sekret. E ftuar në “Mirage”, Leonora ka sugjeruar dy maska fytyre të cilat mund të bëhen pa shpenzuar.

“Shpesh e them që ka të bëjë gjenetika, por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem maksimalisht që lëkurës sime t’i rri gati.Unë asnjëherë në jetën time, dhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makijazhin. Kur kam kohë të lirë, gjithmonë praktikoj këto maskat tradicionale: të verdhën e vezës me limon dhe mjaltë ta mbash 10 minuta e më pas të shpëlash fytyrën. Ose të bësh “scrub” me të bardhën e vezës, me sheqer. Edhe sodën e përdor”, ka treguar Leonora.