“Veni, vidi, vici !!”, Profesori i njohur i ekonomisë fiton te “100 Milionë”, zbuloni shumën… – AlpeGossip
“Veni, vidi, vici !!”, Profesori i njohur i ekonomisë fiton te “100 Milionë”, zbuloni shumën…

“Veni, vidi, vici !!”, Profesori i njohur i ekonomisë fiton te “100 Milionë”, zbuloni shumën…

Janë të shumtë pjesëmarrësit në lojën “100 milionë”, por vetëm pak arrijnë të dalin të fituar. Olti Rrumbullaku, Profesor i Çështjeve Fiskale ne Universitetin e Tiranës, ishte një prej të ftuarve të sotëm i cili fitoj një shumë të parave në emision duke arritur të sigurojë 2.5 milion lekë të vjetra.

“Veni, vidi, vici !
“Shkova, pashe, fitova! Emocion i vecante!” shkruan Olti në Facebook.

Ndërkohë që në këtë sezon të “100 milion” kanë marrë pjesë personazhe të famshëm nga bota e spektaklit, artit dhe politika, ndërsa paratë kanë shkuar në ndihmë të personave në nevojë.