Vetëm pak orë para finales së madhe të Eurosong, Eugent Bushpepaj merr surprizën më të veçantë (FOTO) – AlpeGossip
Vetëm pak orë para finales së madhe të Eurosong, Eugent Bushpepaj merr surprizën më të veçantë (FOTO)

Vetëm pak orë para finales së madhe të Eurosong, Eugent Bushpepaj merr surprizën më të veçantë (FOTO)

Vetëm pak orë na ndajnë nga finalja e madhe e Eurosong.

Këngëtari që përfaqëson Shqipërinë, Eugent Bushpepa, kaloi fazën e parë të suksesit duke u futur në finale me këngën ‘Mall’. Por pikërisht atëherë kur e ndajnë vetëm pak orë nga emocionet e mëdha dhe atëherë kur ka më shumë nevojë, Genti mori një mesazh të veçantë urimi.

Mesazhi është publikuar në profilin e tij në Facebook, ndërsa shkruan: “Në prag të Finales së Madhe të Eurovisionit, një mesazh shumë i veçantë arriti sot për Gentin”, duke zbuluar se mesazhi ka ardhur nga Zamir Sukniqi nga muri i lartë kinez.

Shqipëria renditet e 12-ta në listën e këngëve që do të performojnë natën e sotme.