Vetëm shqiptarët e paskan ditur të saktë! Ja si shqiptohet emri i markës me famë botërore (FOTO) – AlpeGossip
Vetëm shqiptarët e paskan ditur të saktë! Ja si shqiptohet emri i markës me famë botërore (FOTO)

Vetëm shqiptarët e paskan ditur të saktë! Ja si shqiptohet emri i markës me famë botërore (FOTO)

Ajo është një nga markat më të shtrenjta dhe më të njohura në botë, por themeluesja e saj Donatella Versace ka pasur gjithmonë rezerva për mënyrën se si shumë shtete e thërrasin firmën e saj.

Në intervista të ndryshme ajo ka thënë që firma e saj quhet “Versace” me ‘e’ dhe jo me ‘i’ në fund sic i thonë anglisht-folësit.

Mirëpo duket se edhe pas deklaratave të saj vetëm në shqiptarët e paskemi thënë si duhet, pasi të gjithë vazhdojnë e thërrasin “Versachee”.

Tani stilistja e famshme ka marrë një vendim tjetër që t’ju bëjë me dije te gjithëve se si duhet ta thërrasin markën e saj luksoze.

Në koleksionin e ri të saponxjerrë nga “Versace” në disa modele me printe, ajo ka zgjedhur të shkruajë: “E keni thënë gabim…Thuhet Versace jo Versachee!”

Të shpresojmë që pas kësaj ta mësojnë të gjithë emrin e saktë të “Versace”.