Të gjithë e dinë tiranse, por ja nga qenka Çiljeta në të vërtetë: Kam lindur në... - AlpeGossip
Të gjithë e dinë tiranse, por ja nga qenka Çiljeta në të vërtetë: Kam lindur në…

Të gjithë e dinë tiranse, por ja nga qenka Çiljeta në të vërtetë: Kam lindur në…

Çiljeta Xhilaga është një nga këngëtaret më të dashura dhe më të komentuara shqiptare.

Ajo ishte e ftuar sot nga Blerina Bombaj në rubrikën “Për drekë me mua” nga emisioni “E diela shqiptare” dhe gjatë xhirimeve në shtëpinë e saj këngëtarja ka zbuluar një sekret që asnjë nuk e dinte për origjinën e saj.

Teksa prezantonte pjatat që do të gatuante, një prej të cilave tipike dibrane, ajo u shpreh: “Ndonëse kam lindur në Tiranë, me origjinë jam nga Dibra”.

Mesa duket pavarësisht se këngëtarja thuajse nuk e njeh qytetin e origjinës i pëlqen të ruajë traditat dhe zakonet e tij, edhe në të gatuar.