VUANI NGA ANEMIA? Ja ushqimet me të cilat mund ta kaloni – AlpeGossip
VUANI NGA ANEMIA? Ja ushqimet me të cilat mund ta kaloni

VUANI NGA ANEMIA? Ja ushqimet me të cilat mund ta kaloni

Një ditë teksa ngjisni shkallët ndjeni shumë lodhje. Më pas e kuptoni se zemra ju rreh fortë ndonjëherë, pa asnjë arsye të dukshme. Trembeni dhe shkoni te doktori.

Për fat, nuk është gjë e rëndë por ju thotë se ke hemoglobinë të ulët dhe është vetëm anemi. Atëherë pyesni veten se çfarë duhet të hani për të rritur hemoglobinën? Kjo situatë është e përgjithshme, ja disa ushqime që këshillohen.