XHAKETA E MICHAEL JACKSON DEL NË ANKAND/ Ja se sa mijëra dollarë vlerësohet – AlpeGossip
XHAKETA E MICHAEL JACKSON DEL NË ANKAND/ Ja se sa mijëra dollarë vlerësohet

XHAKETA E MICHAEL JACKSON DEL NË ANKAND/ Ja se sa mijëra dollarë vlerësohet

Xhaketa e zezë lëkure e veshur nga Mbreti i ndjerë i Pop muzikës, Michael Jackson, të cilin e kishte veshur në turneun e parë solo “Bed”, do të dal në një ankand që do të mbahet në nëntor të këtij viti.

Nga vlerësimet e para, xhaketa mund të arrijë çmimin deri në 100 mijë dollarë.

Këngëtari i ndjerë këtë xhaketë, që në shpinë gjendet nënshkrimi i tij i përhershëm, e kishte veshur nëpër koncerte të ndryshme përgjatë viteve 1987 deri 1989.

Gjithashtu theksojmë se xhaketa e fundit kuqezi që e kishte veshur në videoklipin “Thriller” ishte shitur në një ankand për 1.8 milion dollarë në vitin 2011.

Përveç xhaketës në ankand, i cili do të mbahet më 10 nëntor në Hard Rock Cafe në Times Square të New Yorkut, do të shfaqen kitarat elektrike, ku kanë luajtur Bob Dylan, Paul McCartney, Eric Clapton, dhe anëtarët e U2 grupit, Bono dhe Edge.