YLLKA MUJO FESTON DITËN E LINDJES/ Shihni si e uron Olti Curri: Ne kemi këtë grua…(FOTO) – AlpeGossip
YLLKA MUJO FESTON DITËN E LINDJES/ Shihni si e uron Olti Curri: Ne kemi këtë grua…(FOTO)

YLLKA MUJO FESTON DITËN E LINDJES/ Shihni si e uron Olti Curri: Ne kemi këtë grua…(FOTO)

Dita e djeshme ka kaluar mes lumturisë dhe urimeve të shumta nga miqtë dhe kjo pasi një nga aktoret më simbol të kinematografisë ka festuar ditëlindjen.

Bëhet fjalë për divën e skenës, Yllka Mujo, e njohur për realizimin e një seri filmash nga më të suksesshmit që kanë ngelur në memorien e shqiptarëve ndër vite.

Plot 65-vjet dhe ka qenë blogeri Olti Curri i cili e ka uruar me një foto të postuar në Instastory.

“Happy Birthday Yllka Mujo. Nëse Amerika ka Meryl Streep, Itali ka Anna Magnani, fatmirësisht ne kemi këtë grua”.

Mëse e gjetur! Yllka Mujo është një diva shqiptare që edhe shumë yje ndërkombëtarë mund ta kenë zili