Zbret nga froni Selena Gomez/ ”Femra e Vitit 2018” sipas BILLBOARD shpallet…(FOTO) – AlpeGossip
Zbret nga froni Selena Gomez/ ”Femra e Vitit 2018” sipas BILLBOARD shpallet…(FOTO)

Zbret nga froni Selena Gomez/ ”Femra e Vitit 2018” sipas BILLBOARD shpallet…(FOTO)

Billboard ka shpallur femrën e vitit për vitin 2018 dhe nuk është më Selena Gomez. Pas një viti me shumë probleme, këngëtarja ka rënë nga froni për t’i lënë vendin Ariana Grandes e cila kaloi një periudhë shumë të suksesshme.

Këngëtarja, shkrimtarja dhe aktorja do të nderohet me çmimin e madh më 6 dhjetor. Grande bashkohet me një histori të ikonave që janë nderuar më parë si Selena Gomez, Madonna, Lady Gaga dhe Taylor Sëift.

“Ariana Grande është një yll në kushtet e saj, duke mos u përkulur kurrë në ndonjë trend apo rrugë të veçantë muzikore në industri”, thotë Ross Scarano. “Sigurisht në bindjet e saj, ajo vazhdimisht qëndron për vete dhe vendimet e saj në një botë që shpesh nuk është mikpritëse për atë forcë në femrat e reja. Ajo ka guxim, ajo është duke bërë një pjesë të muzikës më të mirë të karrierës së saj, dhe ajo absolutisht e meriton të jetë Femra Vitit “.