Zbulohet kështjella luksoze ku po bën muajin e mjaltit çifti mbretëror (FOTO) – AlpeGossip
Zbulohet kështjella luksoze ku po bën muajin e mjaltit çifti mbretëror (FOTO)

Zbulohet kështjella luksoze ku po bën muajin e mjaltit çifti mbretëror (FOTO)

Çifti i ri mbretëror Harry dhe Meghan kishin planifikuar më parë që të bënin pushimet e mjaltit në Irlandë.

Sipas raporteve lokale, Duka dhe Dukesha e Sussex-it kanë shkuar në Kështjellën Ashford ku dhomat kushtojnë nga 600 paund dhe 4 mijë paund.

Këto të dhëna kanë dalë nga turistja Rachel Forde tha: Kjo është hera e parë që shkoj në Kështjellën Ashford dhe ne nuk mund të hyjmë brenda pasi aty janë anëtarët e mbretërisë.

Ndërtesa me 5 yje që është quajtur dikur ‘Hoteli më i mirë në botë’ është i preferuari i emrave të njohur si Pierce Brosnan, si dhe u përdor për dasmë e lojtarit Rory McIlroy.

Kështjalla ka dhe një histori mbretërore me dhomë ngrënie dhe bar që mbajnë emrin e stër-stërgjyshit të Princit Harry, George V që ishte një prej të famshmëve që shkoi atje.