Zbuloni ushqimet që luftojnë kapsllëkun – AlpeGossip
Zbuloni ushqimet që luftojnë kapsllëkun

Zbuloni ushqimet që luftojnë kapsllëkun

Kapsllëku është shumë i zakonshëm tek gratë dhe dihet qw shkakton shumë vuajtje. Prandaj, ju tregojmë ushqimet me të cilat ju mund ta luftoni këtë sëmundje.

 

Kumbulla:

Ky ushqim ka shumë fibra që nxisin mbajtjen e ujit dhe ndihmojnë në stimulimin e zorrës së trashë për dëbimin e fekaleve.

Vaj ulliri:

Vaji i ullirit është si një lubrifikant për feçe. Ne ju këshillojmë që të merrni një lugë me stomak bosh.

Uji:

Konsumoni dy deri në tre litra ujë për të qëndruar të hidratuar dhe për të gjeneruar tranzit të mirë të zorrëve.

Fiqtë:

Ky ushqim lehtëson evakuimin, gjithashtu mbron stomakun dhe parandalon aciditetin.

Probiotikët:

Kosi ndihmon në përmirësimin e florës intestinale dhe lufton kapsllëkun.