ZYRTARISHT NË PRANVERË/ Çfarë s’duhet t’i mungojë garderobës suaj këtë sezon – AlpeGossip
ZYRTARISHT NË PRANVERË/ Çfarë s’duhet t’i mungojë garderobës suaj këtë sezon

ZYRTARISHT NË PRANVERË/ Çfarë s’duhet t’i mungojë garderobës suaj këtë sezon

Ndonëse gripi është ende nëpër këmbë dhe moti kapriçoz, marsi për ne do të thotë zyrtarisht praverë. Thënë këtë, dielli, temperaturat dhe dita më e gjatë na rrit dëshirën për t’u veshur ndryshe. Dalë ngadalë vjen koha që xhupat, shalli dhe palltot të varen në dollap dhe ne të mendojmë për garderobën e pranverës. Çfarë s’duhet të na mungojë këtë sezon?

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

1. Një pardesy

Pardesyja është blerje e zgjuar që i reziston çdo sezoni dhe ndryshon komplet pamjen e veshjes. Poshtë ju duhet një këmishë e bardhë dhe xhinse të thjeshta për t’u dukur klas, me shije e për t’u ndjerë rehat në njëjtën kohë. Për të plotësuar look-un mungon një detaj- kafja në një dorë dhe Iqos-i në dorën tjetër për ata që janë përdorues.

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

2.Triko në materiale të ndryshme

Nëse ju frymëzojnë francezet, kini parasysh të zgjidhni triko të fryra, por gjithnjë të shkurtra.

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

3. Këmishat oversize

Asgjë s’i jep fuqi një veshjeje (përveç mënyrës si silleni) të thjeshtë më shumë se një këmishë e bardhë e hedhur sipër në mënyrë të shkujdesur. Nuk ka nevojë të jetë fiks masa juaj.

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

4. Fundet treçerekshe të lëkurës

Kaq! Mos harroni syzet dhe Iqos-in tuaj nëse je përdorues..

Zyrtarisht pranverë: Çfarë s’duhet t’i mungojë

5. Xhaketat e gjëra

Edhe këtë pranverë nuk shkojmë dot askund pa një xhaketë oversize. Kombinojeni thjesht dhe
jeni gati të përballoni çdo të hënë të ngarkuar!