110 VJETORI I ENVER HOXHËS/ Rezarta Shkurta i bën urimin: Një ditë e shënuar për familjen tonë – AlpeGossip
110 VJETORI I ENVER HOXHËS/ Rezarta Shkurta i bën urimin: Një ditë e shënuar për familjen tonë

110 VJETORI I ENVER HOXHËS/ Rezarta Shkurta i bën urimin: Një ditë e shënuar për familjen tonë

Data e sotme, 16 tetor përkon me ditëlindjen e ish-diktatorit Enver Hoxha. Sot bëhen 110 vite që nga lindja e tij e në këtë ditë të veçantë për familjen Hoxha, nusja e djalit të diktatorit, Teuta Hoxha ka postuar një foto të tij dhe një shkrim bashkangjitur.

“Sot për familjen tonë është një ditë e shënuar, në përkujtim të 110-vjetorit të datëlindjes së Enver Hoxhës’, shkruan Teuta, bashkëshortja e Ilir Hoxhës.

Këtë postim të vjehrrës së saj e ka publikuar edhe Rezarta Shkurta, bashkëshortja e Ermal Hoxhës.