12 ngjyrat e manikyrit më IN që duhet t’i provoni për këmbët këtë verë – AlpeGossip
12 ngjyrat e manikyrit më IN që duhet t’i provoni për këmbët këtë verë

12 ngjyrat e manikyrit më IN që duhet t’i provoni për këmbët këtë verë

Një nga gjërat më fantastike të verës, përveç pushimeve, është fakti që këmbët tona mund të shohin dritën e diellit dhe mund të bëjmë pedikyr me ngjyrën perfekte.

Por në fakt nuk është aq e lehtë të zgjedhësh mes dhjetëra nuancave, për më tepër që të shkojë me çdo shapkë dhe sandale që kemi në gardërobën e këpucëve.

Mendimi i parë është që të zgjedhim diçka me ngjyra dhe të ndritshme. Por nëse roza fosforeshente nuk është në stilin tënd, atëherë kemi disa super ide.

Roza perfekte për në verë

E kuqe shalqiri

Lejla e errët

Bojëqielli

Ngjyrë nude

Koral

E kuqe e errët (vere)

Nude me nuancë lejla

Koral i ndriçuar

Ngjyrë e purpurtë

E kuqe gjaku

E bardhë