18 VJEÇARJA ME SINDROMË DOWN NDIHMËS STOMATOLOGE/ Sabri Fejzullahu: Një mrekulli… (VIDEO) – AlpeGossip
18 VJEÇARJA ME SINDROMË DOWN NDIHMËS STOMATOLOGE/ Sabri Fejzullahu: Një mrekulli… (VIDEO)

18 VJEÇARJA ME SINDROMË DOWN NDIHMËS STOMATOLOGE/ Sabri Fejzullahu: Një mrekulli… (VIDEO)

Eloida Alilaj është një vajzë 18 vjeçare me sindromën Down që është bërë shembull frymëzimi për të gjithë.

Eloida Alilaj është një vajzë 18 vjeçare me sindromën Down që është bërë shembull frymëzimi për të gjithë.

Eloida ka mundur të bëjë ëndrrën e saj realitet dhe tashmë punon si ndihmës stomatologe. Prej fillimit të shkurtit, 18 vjeçarja punon në klinikën e një stomatologu në Ferizaj.

Ka qënë këngëtari i njohur i trojeve shqiptare Sabri Fejzullahu që e ka parë nga afër punën e vajzës dhe ka shoqëruar krah videos një mesash falenderimi për mjekun që i ka hapur dyert si dhe një duartrokitje për vajzën, e cila ka treguar se gjithçka është e mundur me forcën e besimit.
Lum si Burimi me që me humanitetin e zemërgjerësinë e tij ka bërë veprim të madh me rastin e punësimit të Eloidës, duke i thirrë kështu mendjes dhe ndërgjegjes së popullit dhe udhëheqësisë në trojet tona.

Mos qoftë ky akti i vetëm. Le të vazhdojmë ti përkrahim njerëzit me Sindromën Daën.

Me dashni,

Sabri Fejzullahu’ shkruan këngëtari.

Eloida si fillim ka qenë paciente e mjekut  e punësoi dhe tashmë ajo është krahu i tij i djathë.

Nëna e Eloidës ka qenë shoqëruesja kryesore e vajzës me sindromën Down.

Vajza me sindromin down, fillon punën

Ajo është 18 vjeçare, dhe është e prekur nga sindromi down. Por, pavarësisht kësaj, Eloida Alijan, nga qyteti i Ferizajt nuk e ka penguar kjo, që të nis punën si asistente e njërit nga stomatologët e këtij qyteti, i cili ja ka hapur derën asaj.

Gepostet von RTV Dukagjini am Montag, 4. Februar 2019