22-VJEÇARJA I TREGON EKSPERIENCËN E PARË SEKSUALE/ Aulona Musta e publikon në rrjet: ja çfarë i kanë bërë… (FOTO) – AlpeGossip
22-VJEÇARJA I TREGON EKSPERIENCËN E PARË SEKSUALE/ Aulona Musta e publikon në rrjet: ja çfarë i kanë bërë… (FOTO)

22-VJEÇARJA I TREGON EKSPERIENCËN E PARË SEKSUALE/ Aulona Musta e publikon në rrjet: ja çfarë i kanë bërë… (FOTO)

Nëse shumë prej jush mendojnë se seksi nuk është më një tabu në kohët që jetojmë, gaboheni.

Ka ende vajza të reja të cilat ndjehen akoma të kompleksuara dhe të paragjykuara.

Një histori të tillë ka publikuar moderatorja Aulona Musta, e cila kur vjen puna për mbrojtjen e vajzave dhe grave është gjithmonë aty për të ngritur zërin.

Një 22-vjeçare i ka treguar Aulonës se ka kryer marrëdhënie për herë të parë me të dashurin, por ndjehet keq sepse nuk mund të jetë e qetë, pasi ndjehet e paragjykuar.

Ndërkohë Aulona i ka dedikuar një shkrim të gjatë, ku bën thirrje që vajzat mos rriten me trauma, dhe me idenë se seksi është turp.

Shkrimi i plotë i Aulonës:

“Ja cfare i kane bere dhe vazhdojne t’i bejne vajzave ne kete vend…ja si i rrisin me trauma, me komplekse, paragjykime, percmim per veten. Ja se si i dhunojne psikologjikisht dhe shpirterisht, si i bejne te ndihen ne faj per gjerat qe bejne, edhe pse ato jane gjerat me normale ne bote. E bejne kete sepse eshte e vetmja menyre per t’i mbajtur te nenshtruara! Nese e meson dhe rrit nje vajze me idene qe seksi eshte turp, se seksi me me shume se nje mashkull eshte turp, se kush nuk martohet me ate mashkull me te cilin ka humbur virgjerine, ajo eshte femer pa moral, ajo eshte kurve, atehere eshte krijuar territori i duhur per te patur prane vetes nje skllave, nje grua te nenshtruar te ciles t’i mund tja permendesh “moralin” dhe “kurverine” sa here te vish tap ne shtepi, apo te kesh lene leket ne lloto, duke e bere te ndihet sikur i ke bere nder pse e ke “marr per nuse”.

Kjo vajze ne vend t’i gezohet eksperiences se pare seksuale, me nje djale qe e do, vuan ate qe mendon se mund te ndodhe me pas. Vuan gjykimet e nje shoqerie me mendesi prapanike qe vajzat vazhdon ti gjykoje nga dy milimetra cipe, ne vend t’i shohe, vleresoje, e dashuroje per gjithe cfare kane brenda vetes.
Kjo eshte e turpshme dhe e dhimbshme!”

Historia e vajzës: