46 vjeçari: Pas 20 vitesh martesë, tradhtova gruan me kolegen e punës … – AlpeGossip
46 vjeçari: Pas 20 vitesh martesë, tradhtova gruan me kolegen e punës …

46 vjeçari: Pas 20 vitesh martesë, tradhtova gruan me kolegen e punës …

Një burrë 46 vjeçar, baba i tre fëmijëve ka rrëfyer për The Sun se e ka tradhtuar gruan e tij pas më shumë se 20 vitesh martesë, me një kolege të punës, përcjell Bota sot.

Ai thotë se afera e tij i ka zgjatur tre vite por në fund e dashura e ka lënë dhe ai thotë se i duket sikur nuk ka asgjë në jetë, ndërsa që është i tmerruar nga frika që gruaja e tij ta kuptojë.

Lexojeni rrëfimin e tij të plotë:

kam bërë seks të rrezikshëm me të dashurën time në zyrë ku dhe punojmë bashkë. Ishte e pabesueshme. Unë kurrë nuk jam ndjerë kështu dhe nuk kam pasur dikë si ajo.

Por unë e dija se jam gabim dhe se gruaja ime do të shkatërrohet nëse e kupton.

Afera jonë zgjati për tre vjet por më pas e dashura ime filloi të bëhej e ftohtë dhe më tha se nuk isha i mjaftueshëm për të.

Ajo më tregoi se kishte pasur aferë me dikë dhe ishte dashuruar në të dhe unë u shokova.

Unë jam 46 ndërsa gruaja ime është 42 vjet. Ne jemi të martuar prej më shumë se 20 vitesh dhe kemi tre fëmijë.

Unë kam qenë i virgjër kur jam martuar me të dhe kam qenë shumë i lumtur derisa nuk e njoha të dashurën time.

Ajo është gati 15 vjet më e re.

Ndihem sikur kam humbur diçka që kur afera jonë ka përfunduar.

Po jetoj me presion dhe nuk mund të mos jem i fiksuar në të dhe duke dëshiruar që ende të ishim bashkë.

Martesa ime nuk është në rregull. Unë dhe gruaja ime nuk bëjmë seks për vite.

Unë ndalova së njeri tërheqje për të që kur fillova aferën. Gruaja ime nuk ka ide pse unë ndihem në depresion.

Ajo është e zhgënjyer nga mungesa e dashurisë dhe humorit të ulët të vazhdueshëm, por thjesht nuk kam makinë seksi.

I kam rrëfyer për lidhjen time një miku të mirë, por ai u tmerrua nga ajo që kam bërë dhe nuk më pranon më.

Ndihem tmerrësisht keq që kam tradhtuar dhe e di se gruaja ime do të shkatërrohet nëse e zbulon këtë.

Unë dhe e dashura ime nuk kemi më raporte fizike por ende shkruajmë mesazhe.

Nuk mund ta pranoj të shkëpus kontaktet me të edhe pse e di që duhet ta bëj.

Më duket sikur unë jam i dedikuar për të.

Nuk jam i interesuar për ndonjë femër apo marrëdhënie tjetër jashtë martesës sime, por pa të unë ndihem sikur nuk kam asgjë.

Përgjigja e psikologes:

Ka qenë një aferë me dashuri por e dashura ka bërë mirë që e ka përfunduar atë.

Ndalo së shkruari mesazhe gjithashtu, pasi kjo nuk të ndihmon asgjë.

Mos u tundoheni t’i rrëfeni gruas tuaj që të lehtësoni ndjenjat tuaja. Ajo do të shkatërrohej absolutisht dhe po ashtu edhe fëmijët tuaj.

Martesa juaj është ajo që duhet të fokusohesh. Normalisht që është e vështirë ta mbash të freskët dashurinë dhe seksin për një kohë të gjatë, por është diçka që bëhet.

Fol me gruan tënde për ndryshimet që duhet të bëni në jetën tuaj që të jeni më mirë.