A ju kujtohet “Nazira” nga seriali “Kloni”, kështu duket tani (FOTO) - AlpeGossip
A ju kujtohet “Nazira” nga seriali “Kloni”, kështu duket tani (FOTO)

A ju kujtohet “Nazira” nga seriali “Kloni”, kështu duket tani (FOTO)

“Nazira” mbeti gjatë në kujtesën e audiencës Aktorja braziliane, Eliane Teresinha Giardini e cila i dha jetë rolit të “Nazirës” tek seriali i njohur “Kloni” tani është 65 vjeçare.
“Nazira” ishte e njohur në rolin e një gruaje tekanjoze dhe të zhurmshme dhe preokupimi i saj ishte martesa, shkruan rtv21.tv.

Eliane, megjithëse kishte pak sukses karriere deri në moshën dyzet vjeçare, ajo tani konsiderohet si një nga aktoret më të shquara të Brazilit. “Nazira” ishte e martuar me aktorin Paulo Betti deri në vitin 1995, ata së bashku kanë dy fëmijë