ACAROHET KEQ ISH SEKSI SIMBOLI/ Quan francezët “të degjeneruar”, mund të përballet me… – AlpeGossip
ACAROHET KEQ ISH SEKSI SIMBOLI/ Quan francezët “të degjeneruar”, mund të përballet me…

ACAROHET KEQ ISH SEKSI SIMBOLI/ Quan francezët “të degjeneruar”, mund të përballet me…

Ylli i filmave, Brigitte Bardot po përballet me ndjekje penale për nxitje të urrejtjes racore pasi e quajti “të degjeneruar” popullin francez nga Reunion Island.

84-vjecarja tha se ishte e zemëruar që shumë prej atyre që jetonin në territorin e huaj në Oqeanin Indian ishin të egër ndaj kafshëve.

“Vendasit kanë ruajtur instiktet e tyre të egra,” shkroi Miss Bardot në një letër të hapur drejtuar guvernatorëve lokalë në ishull, që ka një popullsi prej pothuajse një milion.

Ajo ishte veçanërisht e zemëruar me indianët për sakrifikimin e dhive, dhe tha se ata në “ishujt e demonizuar” ishin gjithashtu mizorë ndaj maceve dhe qenve.

Ish-seks simboli theksoi se gjatë një festivali, indianët prisnin dhitë dhe i hidhnin në det për peshkaqenët.