AKSIDENTI I PAZAKONTË/ Dy kuaj përplasen me makinën dhe… (FOTO) – AlpeGossip
AKSIDENTI I PAZAKONTË/ Dy kuaj përplasen me makinën dhe… (FOTO)

AKSIDENTI I PAZAKONTË/ Dy kuaj përplasen me makinën dhe… (FOTO)

Një aksidenti i pazakontë është regjistruar të enjten rreth orës 18:30 minut në Gjermani.

Siç shihet edhe në foto një automjet tip Volkswagen ka përplasur një kalë. Aksidenti u regjistruar në fshatin e vogël të Gütersloh në Gjermaninë Perëndimore.

Para incidentit, shoferi 57 vjeçar ka vërejtur një makinë që po vinte përballë për shkak të dritës, por nuk e ka kuptuar se përpara tij ndodheshin edhe dy kuaj.

Ndërsa kalë i vogël u plagos lehtë dhe u largua menjëherë, kali më i madh u përplas me xhamin e përparmë duke hyrë brenda.

Mjerisht, kali ngordhi në makinë.

Shoferi u plagos lehtë dhe u dërgua në një spital në Gütersloh.

Sipas policisë, kali i vogël u dërgua në një klinikë kafshësh për trajtim.

Policia njoftoi të premten se dëmtimi i makinës vlerësohet të jetë rreth 10,000 euro.