AKTORI NË TELASHE TË MËDHA/ Kivanç Tatlitug thyen ligjet në Turqi… (FOTO) – AlpeGossip
AKTORI NË TELASHE TË MËDHA/ Kivanç Tatlitug thyen ligjet në Turqi… (FOTO)

AKTORI NË TELASHE TË MËDHA/ Kivanç Tatlitug thyen ligjet në Turqi… (FOTO)

Pak ditë më parë nëpërmjet një postimi në ‘Instagram’ aktori Kivanç Tatlitug tregoi se kishte blerë një qen të racës Pitbull. Menjëherë pas kësaj fansat e tij reaguan në komente ku tregonin se kjo është e jashtëligjshme dhe se ai po rrezikon shumë. Në ligjet turke për mirëmbajtjen e kafshëve, thuhet se kjo racë qeni për shkak të rrezikshmërisë të lartë, nuk lejohet të shitet apo të blihet. Në foton e publikuar, qeni shfaqet me veshë të prerë, gjë që tregon keqtrajtimin e tij dhe prerja e veshëve e bën qenin më të egër.

Nuk dihet ende vendimi i policisë turke por me siguri kësaj here aktori ka hyrë në telashe të mëdha.