Alban Skënderaj emocionon: Ti për mua je e vetmja, mikja ime e zemrës! (FOTO) – AlpeGossip
Alban Skënderaj emocionon: Ti për mua je e vetmja, mikja ime e zemrës! (FOTO)

Alban Skënderaj emocionon: Ti për mua je e vetmja, mikja ime e zemrës! (FOTO)

Miriam Cani feston sot ditëlindjen dhe Albani është kujdesur që t’ia bëjë këtë ditë edhe më të veçantë.
Si gjithmonë kantautori emocionon me dedikimet e tij, por këtë herë ka shprehur gjithë dashurinë e botës për partneren e tij të zemrës dhe nënë e vajzës së tij Ameli.

‘Kush na njeh e di qe jam une ai me fat, qe ti je nje bekim ne jeten time dhe ne familjen tone, qe pa ty une nuk isha ky qe jam! Ti, qe dhuron dashuri e perkushtohet pa asnje kusht, qe duron cdo kaprico te karakterit tim jo te lehte, qe zbeh cdo pasiguri timen. Ti per mua nuk je as 1 ne 7.6 miliarde! Ti per mua je TI, E VETMJA! Mikja ime e zemres time, spiranca ne qiellin tim!Kush na njeh e di qe jam une ai me fat! Gezuar shpirt ‘ ka shkruar Alban Skënderaj në urimin e tij dedikuar Miriamit.

Dhe më emocionues se kaq nuk mundtë ishte.