ALKETA VEJSIU RRËFEN NJË TJETËR ANË TË VETES/ Tani i Topit i kishte thënë diçka kur ishte 15 vjeçe... - AlpeGossip
ALKETA VEJSIU RRËFEN NJË TJETËR ANË TË VETES/ Tani i Topit i kishte thënë diçka kur ishte 15 vjeçe…

ALKETA VEJSIU RRËFEN NJË TJETËR ANË TË VETES/ Tani i Topit i kishte thënë diçka kur ishte 15 vjeçe…

Alketa Vejsiu ishte e thirrur mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Ilva Now’.

Ajo ndër të tjerat foli dhe për fillimet e saj duke u shprehur se kur ajo ishte 14-15 vjeç  Dritan Hoxha themeluesi i Top Channel i ka dhënë një këshillë që ndikoi në karrierën e saj.

“Mbaj mend kam qenë 14-15 vjeçe kur më tha Tani i Top-it që në ekran duhet të vendosësh një mur mes teje dhe publikut, duhet që njerëzit mos të dinë vuajtjet dhe problemet. Duhet vetëm t’i argëtosh dhe të jesh vetëm pozitive dhe t’u japësh më të mirën. Në fund të ditës publikut nuk i duhet sa vuajmë ne,të siguroj që kam luftërat e mia. Njerëzit nuk duan të dinë sa shumë jemi lodhur ne. Ka shumë sfida të heshtura për të cilat kam vendosur mos të flas, kam zgjedhur këtë profil. Disa më akuzojnë dhe më kritikojnë a thua se është mëkat se jam entuziaste. Kam zgjedhur që në ekran të jem pozitive dhe të shoh anën e mirë dhe të bukur të gjërave,sepse kjo është puna ime” është shprehur Alketa.