Alfred Trebicka përfundon në spital. Aktori tregon arsyen! – AlpeGossip
Alfred Trebicka përfundon në spital. Aktori tregon arsyen!

Alfred Trebicka përfundon në spital. Aktori tregon arsyen!

Shfaqja “Medea” ka bërë bashkë emra të madhej të aktorëve shqiptarë.
Ndër ta është edhe Alfred Trebicka.

Aktori ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” nga ku rrëfeu incidentin që i ndodhi në teatër për shkak të të cilit përfundoi në spital.

“Në momentin e fundit të provës gjenerale për shfaqjen “Medea” u fikën dritat siç ndodh pas shfaqjes dhe një nga objektet e skenës nuk ishte në vendin ku kishte qenë gjithmonë dhe në atë errësirë duke tentuar të dal nga skena u përplasa me atë objekt hekuri.

Në momentin e parë nuk mendova se ishte shumë rëndë por pasi u qetësua situata pashë që ishte e nevojshme një ndërhyrje kirurgjikale”, tha Trebicka.