Armina Mevlani rrëfen 10 gjërat që nuk dini për të: Prekem shumë shpesh sidomos kur… – AlpeGossip
Armina Mevlani rrëfen 10 gjërat që nuk dini për të: Prekem shumë shpesh sidomos kur…

Armina Mevlani rrëfen 10 gjërat që nuk dini për të: Prekem shumë shpesh sidomos kur…

Armian Mevlani është një nga vajza më të bukura të showbizit shqiptar. Një nga bloggeret më të njohura në Shqipëri, por jo vetëm. Ajo është një imazh inspirimi për vajzat e reja që duan të vishen bukur dhe me stil. Ka marrë pjesë në konkurse bukurie dhe zotëron një blog të vetin dhe një revistë online të quajtur, ‘Rebel heart’ ku zbulon çdo gjë mbi tendencat e modës. Në një intervistë për Revistawho.com, Armina ka zbuluar 10 gjëra që janë ende të panjohura rreth saj…

 

  • Bej poezi dhe më pëlqen shumë të shkruaj.
  • Jam hedhur me parashutë në moshën 16 vjeçare.
  • Kam qenë rockere/metalare për shumë vite, madje një periudhe i kam pasur flokët me fije rozë.
  • Jam shumë e lirshme dhe i bëj njerëzit për të qeshur jashtë mase.
  • Kërcimi është pasioni im dhe shpesh në moshë të vogël kërceja me grupin e baletit të mamasë sime për të fituar para.
  • Prekem shumë shpejt, sidomos nga lajmet jo të mira që lexoj në internet apo edhe nga filma të dhimbshëm.
  • I kam shumë, po shumë frikë lartësitë.
  • Fle gjithmonë me një bluzë tek hundët pasi më ka mbetur ves që e vogël. Merrja bluzën e mamit dhe e mbaja tek hundët, jo më kot sot e kësaj dite fle me një bluzë te hundët.
  • I adhuroj akoma barbiet.
  • Ëndrra ime është të krijoj një linje timen, jo vetëm për tregun shqiptar, por për mbarë botën. Një linjë të kuruar dhe të menduar mirë edhe pse mendoj që do duhen disa vite derisa të bëhet realitet.RevistaWho.