Michael Avenatti, avokati i pornostares Stormy Daniels në cështjen e saj kundër Presidentit Donald Trump, është arrestuar pasi dyshohet për dhunë në familje.

Këtë e ka konfirmuar policia e Los Anxhelosit.

TMZ ka zbuluar se gjithcka lidhet me një konfrontim fizik midis avokatit dhe një gruaje.

Ai e mohoi kërkesën dhe u lirua më vonë duke paguar kushtin prej 50 mijë dollarësh.

Avokati përfaqëson pornostaren Daniels, i cili pohon se ajo dhe Presidenti Trump kishin një marrëdhënie të shkurtër.