Arrestohet reperi i njohur, shkaku do ju habisë të gjithëve… Kjo nuk pritej nga ai! (FOTO) – AlpeGossip
Arrestohet reperi i njohur, shkaku do ju habisë të gjithëve… Kjo nuk pritej nga ai! (FOTO)

Arrestohet reperi i njohur, shkaku do ju habisë të gjithëve… Kjo nuk pritej nga ai! (FOTO)

Një ngjarje jo e këndshme i ka ndodhur së fundmi reperit të njohur dhe shkak për këtë është bërë një dyshim që kanë ngritur forcat policore suedeze. Ata kanë dyshuar se reperi kishte me vete lëndë narkotike.

Bëhet fjalë për G-Eazy! Thuhet se ai është përfshirë në një sulm dhe është dashur ndërhyrja e rojeve të sigurisë por ai ka sulmuar edhe një prej tyre.

Më pas policia ka arritur në vendngjarje dhe teksa ka bërë kontrollin ka gjetur kokainë në xhepin e tij. G- Eazy akuzohet për posedim dhe përdorim të lëndëve narkotike si dhe për përfshirjen në sulm.

Gjatë kohës që policia shoqëronte këngëtarin thuhet se e dashura e tij Halsey ka qenë duke bëritur pasi është gjuajtur me grusht në fytyrë nga një roje.

Pritet që gjykata të vendosë masën e dënimit për këngëtarin.