ARTI NË ZI/ Ndahet nga jeta RAPSODI i njohur dibran (FOTO) – AlpeGossip
ARTI NË ZI/ Ndahet nga jeta RAPSODI i njohur dibran (FOTO)

ARTI NË ZI/ Ndahet nga jeta RAPSODI i njohur dibran (FOTO)

Ditën e sotme, është ndarë nga jeta rapsodi i njohur dibran, Sherif Dervishi. Ai është shuajtur në moshën 58-vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin.

Ai u shtrua me urgjencë dje pasdite në spitalin e kryeqytetit, pas një hemorragjie cerebrale.

Dervishi ishte një këngëtar i njohur që identifikohej më së shumti me këngët popullore rapsodike, popullore e Shqipërisë së Veriut dhe popullore folklorike.