SEKSI shet! Këto janë reklamat “hot” që çmendën shqiptarët (VIDEO+FOTO) – AlpeGossip
SEKSI shet! Këto janë reklamat “hot” që çmendën shqiptarët (VIDEO+FOTO)

SEKSI shet! Këto janë reklamat “hot” që çmendën shqiptarët (VIDEO+FOTO)

Tashmë dihet se kompanitë e ndryshme përpiqen të shesin shërbimin e tyre, duke i veshur personazhet në video ose foto sa më pak të munden.

Gjithsesi, është provuar të jetë një metodë e suksesshme, të paktën kur vjen puna për të tërhequr vëmendjen.

Biznesi i reklamimit në rrjetet sociale duket se tashmë ka zënë vendin e atyre të televizionit.

Të paktën në Shqipëri, bizneset gjithnjë e më shumë po zgjedhin mënyrën e reklamimit online. Për ta realizuar këtë, zgjedhin personazhet e njohur shqiptarë, që kanë një numër të caktuar ndjekësish.

Këta të fundit, postojnë produkte të markave të ndryshme në këmbim të pagesës, duke u sugjeruar ndjekësve të tyre ti përdorin ato. Dhe shembulli më i mirë i efektivitetit të këtyre produkteve është trupi i këtyre vajzave, flokët e tyre me shkëlqim, lëkura e pastër apo kombinimet e duhura.

Mënyrën sesi zgjedhin ta reklamojnë u lihet ose jo në dorë personazheve të njohur. Por si ka ndryshuar mënyra e reklamimit dhe (zh)veshja?

Ja disa nga reklamat që bënë bujë nga viti 2000 deri te mënyra e reklamimit në ditët e sotme.

 

Çiljeta Xhilaga

Afërdita Dreshaj

Angela Martini

Xhesika Berberi

 

Zaimina Vasjari

Ilda Bejleri

 

Nora Istrefi

Rita Ora

 

Estela Ujka

Luana Vjollca

Burimi: Iconstyle.al