“ATY QELBET ERA LEKË”/ Noizy bëhet pjesë e protestës së studentëve (FOTO) – AlpeGossip
“ATY QELBET ERA LEKË”/ Noizy bëhet pjesë e protestës së studentëve (FOTO)

“ATY QELBET ERA LEKË”/ Noizy bëhet pjesë e protestës së studentëve (FOTO)

Reperi shumë i pëlqyer nga të rinjtë dhe ndër më të suksesshmit në tregun muzikor shqiptar, Noizy është bërë pjesë e protestës së studentëve.
Jo ai fizikisht por tekstet e këngëve të tij janë bërë pjesë e pankartave të studentëve.

 

“Yeah me 30.000 vet t’vijm ne ministri me 30.000 vet. Rruga e madhe plot me 30.000 vet. Lindita s’afrohet dot vet se aty qelbet era leke. M’shef n’rrug tu bertit per kte ke hate. Besom nuk jam vet jam me 30.000 vet”, shkruan një student në pankartën e tij.

“Kush, kush i rrejti kto te shkrete? Kujt ja mori mendja se studentet mundet me i preke?”, shkruhet në një pankartë tjetër.