Bëhej rozë në fytyrë dhe e quajtën PINK! Mësoni çfarë fshihet pas emrave të YJEVE botërore – AlpeGossip
Bëhej rozë në fytyrë dhe e quajtën PINK! Mësoni çfarë fshihet pas emrave të YJEVE botërore

Bëhej rozë në fytyrë dhe e quajtën PINK! Mësoni çfarë fshihet pas emrave të YJEVE botërore

Nga Ricky Martin në Gigi Hadid, këtu janë disa nga të famshëm që e kanë ndryshuar emrin e tyre për famë. Shumë prej nesh jemi fansa të fiksuar pas muzikës së tyre, por disa prej nesh mbase ende nuk dime kuptimin e emrave të yjeve që pëlqejmë. Në emisionin “Fun Day” me moderator Fatma Methasani u fol për këtë temë dhe shumë prej jush mbase do habiteni kur të lexoni çfarë fshihet pas emrave të yjeve botërore.

1.Ricky Martin

Ricky Martin e krijoi karrierën e tij në mjediset latine prandaj edhe sot është një kengetar i suksesshëm i asaj rryme. Emri i tij i vërtetë është Enrique Morales, por arsyeja se pse ndryshoi emrin nuk eshte vetëm për famë, por edhe për shkak të problemeve që kishte me familjen konkretisht me babain e tij që nuk foli për 10 vjet rresht. Duke qenë se ai ishte këngëtar i muzikës latine mendoi se Ricky do i shkonte më shumë. Sidoqoftë, Ricky Martin me babain e tij janë pajtuar që në vitin 1994, por kjo s’do të thoshte që pas atij pajtimi ai do të mbante emrin që ai i kishte vendosur.

2.Gigi Hadid

Gigi Hadid është një nga emrat më të rëndësishëm në fushën e modelingut sot, por emri i saj i vërtetë është Jelena Noura Hadid. Modelia zbuloi se ishte mamaja e saj, Yolanda Foster, e cila e filloi ta quante Gigi që e vogel dhe prandaj i ka ngelur ky emër edhe sot.

3.Miley Cyrus

Prindërit e Miley Cyrus e quanin vajzën e tyre Destiny Hope sepse ata besonin se ajo do të arrinte gjëra të mëdha. Ajo ishte një fëmijë i lumtur dhe e vogel thirrej me nofkën “Smiley”, i cili përfundimisht u shkurtua tek “Miley” dhe u bë emër i saj i skenës.

4.Katy Perry

A nuk e urreni dhe ju faktin kur kuptoni që emri juaj përkon me persona të tjerë që janë edhe të famshëm? I tillë është rasti edhe i Katy Perry-t. Emri original i saj është Katheryn Elizabeth Hudson, shkurt Katy Hudson, i ngjashem me aktoren Kate Hudson. Këngëtarja me shpejtësi e ndryshoi mbiemrin e saj, e cila vendosi të mbante mbiemrën e nënës së saj.

5.Pink

Emri i saj i vërtetë është Alecia Moore, por ajo e ndryshoi më vonë i cili dhe emri i saj artistik ‘Pink’ për një arsye shumë të thjeshtë. Ajo skuqej vazhdimisht dhe të afërmit dhe shokët e saj e thërrisnin shpesh Pink, për arsye se faqet e saj merrnin ngjyrë rozë. Epo ja që asaj i paska pëlqyer kaq shumë si e thërrisnin saqë vendosi që ky të ishte dhe emri i artit./intv.al/