BËHUNI GATI! Tirana do të PUSHTOHET nga koncertet në muajin qershor (FOTO) – AlpeGossip
BËHUNI GATI! Tirana do të PUSHTOHET nga koncertet në muajin qershor (FOTO)

BËHUNI GATI! Tirana do të PUSHTOHET nga koncertet në muajin qershor (FOTO)

Muaj Qershor rezervon shumë surpriza në kryeqytet. Fillimisht në datat 2 dhe 3 qershor, në sheshin Skëndërbej, do të mbërrijnë dy këngëtarët me origjinë shqiptare, Ermal Meta dhe Rita Ora.

Por surprizat nuk mbarojnë me kaq! Në amfiteatrin e ri të liqenit në Tiranë, pritet të organizohet festivali i muzikës jazz “Nyou”, me pjesëmarrjen e kuartetit Ivan Ivanov, Marko Markovic, Dina Busic, Human Touch, Nesim Maxhuni, ZJM Big Band. Festivali pritet të mbahet në datat 6, 7 dhe 8 qershor.

 

“Blitz.al” shkruan se festivali do të paraprihet nga performanca të artistëve të rinj të Liceut Artistik, si dhe shumë aktivitete për socializimin e fëmijëve me aftësi të veçanta të sindromës down.